HaberlerDünyaBelçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Çıktığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Belçika Başbakanı Alexander De Croo, İngiltere'de Covid-19 salgının daha bulaşıcı yeni bir türünün ortaya çıkması nedeniyle hava ve demir yolu ulaşımını 24 saat durduracaklarını belirtti.

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

De Croo, İngiltere'den uçak veya trenle Belçika'ya gelecek kişilere sınırların gece yarısından itibaren geçici olarak kapatılacağını, sürenin uzatılabileceklerini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Hollanda hükümeti de dün gece İngiltere ile uçuşları 1 Ocak tarihine kadar yasakladığını duyurmuştu. Aynı şekilde Hollanda da uçuşları durdurma kararı almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Ensarullah Hareketinin "terör örgütü" listesine alınma kararına dünyadan tepkilerEnsarullah Hareketinin "terör örgütü" listesine alınma kararına dünyadan tepkilerDünya genelinde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 2 milyonu geçtiDünya genelinde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 2 milyonu geçtiHeniyye BM Özel Koordinatörü Mladenov'la Filistin'de yapılacak seçimleri görüştüHeniyye BM Özel Koordinatörü Mladenov'la Filistin'de yapılacak seçimleri görüştüIrak'ta ABD üssüne füzeli saldırıIrak'ta ABD üssüne füzeli saldırıBM raporuna göre siyonist işgal rejimi 2 haftada Filistinlilere ait 24 evi yıktıBM raporuna göre siyonist işgal rejimi 2 haftada Filistinlilere ait 24 evi yıktı
SIRADAKİ HABER