HaberlerDünyaBelçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Çıktığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Belçika Başbakanı Alexander De Croo, İngiltere'de Covid-19 salgının daha bulaşıcı yeni bir türünün ortaya çıkması nedeniyle hava ve demir yolu ulaşımını 24 saat durduracaklarını belirtti.

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

De Croo, İngiltere'den uçak veya trenle Belçika'ya gelecek kişilere sınırların gece yarısından itibaren geçici olarak kapatılacağını, sürenin uzatılabileceklerini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Hollanda hükümeti de dün gece İngiltere ile uçuşları 1 Ocak tarihine kadar yasakladığını duyurmuştu. Aynı şekilde Hollanda da uçuşları durdurma kararı almıştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER