HaberlerDünyaBelçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

Çıktığı bir TV programında açıklamalarda bulunan Belçika Başbakanı Alexander De Croo, İngiltere'de Covid-19 salgının daha bulaşıcı yeni bir türünün ortaya çıkması nedeniyle hava ve demir yolu ulaşımını 24 saat durduracaklarını belirtti.

Belçika'dan, İngiltere ile hava ve demir yolu ulaşımını geçici durdurma kararı

De Croo, İngiltere'den uçak veya trenle Belçika'ya gelecek kişilere sınırların gece yarısından itibaren geçici olarak kapatılacağını, sürenin uzatılabileceklerini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Hollanda hükümeti de dün gece İngiltere ile uçuşları 1 Ocak tarihine kadar yasakladığını duyurmuştu. Aynı şekilde Hollanda da uçuşları durdurma kararı almıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER