HaberlerDünyaBatı Afrika ülkesi Gine'de ebola nedeni ile 4 kişi hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Gine'de ebola nedeni ile 4 kişi hayatını kaybetti

Batı Afrika ülkesi Gine'de 2013 yılında ortaya çıkan salgından 5 yıl sonra ilk kez ebola sebebiyle 4 kişi hayatını kaybetti.

Batı Afrika ülkesi Gine'de ebola nedeni ile 4 kişi hayatını kaybetti

Gine'de uzun bir aradan sonra ebola vakalarının görülmesi yetkilileri tedirgin ediyor. Sağlık Bakanlığı cumartesi günü yaptığı açıklamada biri hemşire toplamda 8 kişinin kusma, kanama ve ishal gibi belirtiler göstererek hastaneye kaldırıldığı ve dördünün hayatını kaybettiği belirtildi.

Yetkililer tüm can kayıplarının ülkenin güney doğusundaki Nzerekore bölgesinde görüldüğünü ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER