HaberlerDünyaBarzani: İran bize silah veren ilk ülkelerden biri

Barzani: İran bize silah veren ilk ülkelerden biri

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, İran hükümetinin IŞİD'le mücadele için kendilerine silah gönderen ilk ülkelerden biri olduğunu açıkladı.

Barzani: İran bize silah veren ilk ülkelerden biri

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, İran hükümetinin IŞİD'le mücadele için kendilerine silah gönderen ilk ülkelerden biri olduğunu açıkladı.

Irak'taki son gelişmeleri takip etmek üzere Erbil'e gelen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Irak Mesud Barzani ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Barzani, radikal selefi IŞİD örgütünün hezimete uğradığını, IŞİD'i bitirmek şerefinin ise Kürt topraklarında ve Kürt halkına nasip olacağını söyledi.

İran'ın Kürt yönetimine verdiği destekten dolay Cevad Zarif'e teşekkür eden Barzani, iki tarafın ilişkileri daha da sağlamlaştığını vurguladı.

IŞİD'in Musul Barajı'nı yeniden ele geçirdiği ve 200 civarında Peşmerge'yi esir aldığı iddiasının sorulması üzerine Barzani, "Bu haberlerin doğruluk payı yok. IŞİD her yerde hezimete uğramıştır. Bölgelerin çoğu IŞİD militanlarından temizlemiştir ve temizlemeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Cevad Zarif ise Erbil temasları ardından Süleymaniye şehrine geçerek eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi ziyaret edeceğini açıkladı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER