HaberlerDünya"Barış" adlı geminin Mersin'den hareket ettiği iddia edildi

"Barış" adlı geminin Mersin'den hareket ettiği iddia edildi

Yunanistan'ın Girit açıklarında arızalanarak 700 civarındaki göçmen ile sürüklenmeye başlayan Barış adlı kuru yük gemisi, Girit'in İerapetra Limanı açıklarına demirledi. Göçmenlerin limana nakledilmesi işlemi devam ederken, yapılan...

"Barış" adlı geminin Mersin'den hareket ettiği iddia edildi
Yunanistan'ın Girit açıklarında arızalanarak 700 civarındaki göçmen ile sürüklenmeye başlayan Barış adlı kuru yük gemisi, Girit'in İerapetra Limanı açıklarına demirledi. Göçmenlerin limana nakledilmesi işlemi devam ederken, yapılan sağlık taramasında Ebola dahil herhangi bir sağlık tehlikesi bulunmadığı belirlendi.

Göçmenler arasında yaklaşık 100 çocuk olduğu açıklanırken, çocuklar aşıdan geçirilecek. Hafif yaralı olan bazı kişilerin ise Girit hastanesine gönderildikleri duyuruldu. Her ihtimale karşı Girit hastanesinde 100 yataklı bir bölüm de hazırlandı.

15 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu arada sabah saatlerinde gemiye çıkan özel kuvvetler görevlileri 15 kişiyi gözaltına aldı. Gemide gözaltına alınanlar arasında sadece gemi personelinin bulunmadığı, göçmenlerden bazılarının bıçakla direnmesi üzerine arbede yaşandığı aktarıldı. Kaynaklar, arbede sırasında bazı göçmenlerin yaralandığını, direnenlerin de gözaltına alındığını iddia etti.

GEMİ MERSİN'DEN HAREKET ETMİŞ

Bu arada geçen salı günü sabaha karşı arızalanarak sürüklenmeye başlayan 77 metre uzunluğundaki geminin Afrika'dan İtalya'ya gittiğine yönelik bilginin doğru olmadığı öne sürüldü. Haber sitelerinin Yunan yetkililere dayandırdıkları haberlerde, Türkiye'den bir şirkete ait olan Barış adlı geminin Mersin Limanı'ndan hareket ettiği ve gemide bulunan yasadışı göçmenlerin tamamının Suriyeli olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER