HaberlerDünyaBakanlar Akar ve Çavuşoğlu Ukrayna Başbakanı Şmıgal ile görüştü

Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu Ukrayna Başbakanı Şmıgal ile görüştü

​Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal ile bir araya geldi.

Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu Ukrayna Başbakanı Şmıgal ile görüştü

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, dün gece geldikleri Ukrayna'nın başkenti Kiev'de resmi ziyaretleri kapsamında ilk olarak Başbakanlık Ofisi'ne geçti.

Burada, Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu, Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal ile görüştü. Görüşmeye Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ile Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere de katıldı.

Türkiye ile Ukrayna arasında 2011’den beri stratejik ortaklık ilişkilerinin bulunduğunu belirten Bakan Akar, iki ülke arasında mükemmel ilişkilerin olduğunu ifade etti.

İki ülke arasındaki üst düzey görüşmelerin artan bir ivme ile devam ettiğini dile getiren Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy arasındaki dostluğa dikkat çekti.

Bakan Akar, Ukrayna’nın Avrupa Atlantik kurumlarına entegrasyonuna destek verdiklerini belirterek, Kırım Tatarlarının güvenlik ve refahının temini ile hak ve çıkarlarının korunmasının önemine değindi.

Türkiye ve Ukrayna arasında savunma sanayi alanındaki iş birliğine de vurgu yapan Bakan Akar, giderek artan bu iş birliğinin gelecek dönemde daha ileri seviyeye gelmesinin iki ülkenin menfaatine olduğunu da belirtti.   

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER