HaberlerDünyaBağdat ve Erbil hükümeti "2021 bütçesi" konusunda anlaşmaya vardı

Bağdat ve Erbil hükümeti "2021 bütçesi" konusunda anlaşmaya vardı

Irak Maliye Bakanı Ali Allavi, Bağdat Hükümeti ile Kürdistan Bölgesi Yönetimi "2021 bütçesi" konusunda anlaşmaya vardıklarını duyurdu.

Bağdat ve Erbil hükümeti "2021 bütçesi" konusunda anlaşmaya vardı

Allavi, düzenlediği basın toplantısında, Kürdistan Bölgesi ile 2021 bütçesi konusunda anlaşmaya varıldığını ve 2021 bütçesinin bir hafta içinde oylanmak üzere parlamentoya gönderileceğini belirtti.

Irak Maliye Bakanı Allavi, 2021 yılı bütçesi için halen Bağdat'ta bulunan Kürdistan Bölgesi heyeti ile ayrıcalıklar konusunda görüşmelerin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani başkanlığındaki Kürdistan Bölgesi Müzakere Heyeti, 2021 bütçesi ve memur maaşları sorununun çözümü için 10 Aralık'tan bu yana Bağdat'ta temaslarda bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER