HaberlerDünyaBağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 32'ye yükseldi

Bağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 32'ye yükseldi

​Irak'ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen bombalı saldırıda ölü ve yaralı sayısı artıyor.

Bağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 32'ye yükseldi

Bağdat'taki Tayaran Meydanı'nda 2 patlama meydana geldi.

Silahlı Kuvvetler Başkomutanı Tümgeneral Yahya Resul Abdullah, güvenlik güçleri tarafından fark edilen 2 canlı bomba şüphelisinin kaçarken Tayaran Meydanı'nda kendilerini havaya uçurduğunu açıkladı. 

Irak Sağlık Bakanlığı, meydana gelen saldırıda şu ana kadar 32 ölüm ve 110 yaralanma olduğunu doğruladı.

Saldırıyı şu ana kadar üstlenen olmadı. 

Cumhurbaşkanı Barham Salih Twitter hesabından saldırıyı kınadı ve Irak makamlarının teröristlerin ülkeyi istikrarsızlaştırmasına izin vermeyeceğini vurguladı.

Ayrıca Arap Devletleri Ligi, Bağdat'taki BM misyonu, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin, İran, Mısır, Türkiye, Katar ve diğer bölge ülkeleri de saldırıya kınadı.

İLGİLİ HABERLER

Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"DSÖ: Zengin ülkeler aşı depolayarak yoksul ülkelere göndermemekte ısrar ediyorDSÖ: Zengin ülkeler aşı depolayarak yoksul ülkelere göndermemekte ısrar ediyorABD'nin Ayn el-Esed üssüne yeni saldırıABD'nin Ayn el-Esed üssüne yeni saldırıBolivya'da otobüs kazası: 21 ölüBolivya'da otobüs kazası: 21 ölüABD Navalnıy’ın zehirlenmesi ile ilgili olarak 7 Rus yetkiliyi yaptırım listesine aldıABD Navalnıy’ın zehirlenmesi ile ilgili olarak 7 Rus yetkiliyi yaptırım listesine aldı
SIRADAKİ HABER