HaberlerDünyaBağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Bağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, 2021 yılı bütçe yasasını onayladı.

Bağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Irak Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 2021 yılı bütçe yasasına göre, Kürdistan Bölgesi'ne yüzde 12,67'lik pay ayrıldı.

Irak Bakanlar Kurulu tarafından onaylanıp parlamentoya gönderilen 2021 yılı bütçe yasasına göre, 3 önemli başkanlığın bütçesi ile yüksek maaş alan memurların maaşlarında kesintiye gidilecek.

2021 yılı bütçesine göre, Irak Cumhurbaşkanlığı, Parlamento Başkanlığı ve Başbakanlık bütçesinden yüzde 40, milletvekili maaşlarından yüzde 30 kesintiye gidilirken, bakan, milletvekili ve genel müdürlerin maaşlarından da yüzde 40 vergi kesintisi uygulanacak.

Öte yandan 750 bin dinardan yüksek maaş alan memurların maaşlarında da vergi kesintisi yapılacak.

Süleymaniye başta olmak üzere Kürdistan Bölgesi kentlerinde olayların çıkmasına ve insanların hayatını kaybetmesine neden olan kargaşanın ardından gözlerin çevrildiği 2021 yılı bütçe görüşmelerinden Kürdistan Bölgesine ayrılan pay 12,67 olarak belirlendi.

Irak Bakanlar Kurulu'nda onaylanan bütçenin, Irak Parlamentosu'nda önümüzdeki günlerde oylamaya sunulacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER