HaberlerDünyaBağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Bağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Irak Başbakanı Mustafa Kazımi başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, 2021 yılı bütçe yasasını onayladı.

Bağdat Hükümeti 2021 yılı bütçe yasasını onayladı

Irak Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan 2021 yılı bütçe yasasına göre, Kürdistan Bölgesi'ne yüzde 12,67'lik pay ayrıldı.

Irak Bakanlar Kurulu tarafından onaylanıp parlamentoya gönderilen 2021 yılı bütçe yasasına göre, 3 önemli başkanlığın bütçesi ile yüksek maaş alan memurların maaşlarında kesintiye gidilecek.

2021 yılı bütçesine göre, Irak Cumhurbaşkanlığı, Parlamento Başkanlığı ve Başbakanlık bütçesinden yüzde 40, milletvekili maaşlarından yüzde 30 kesintiye gidilirken, bakan, milletvekili ve genel müdürlerin maaşlarından da yüzde 40 vergi kesintisi uygulanacak.

Öte yandan 750 bin dinardan yüksek maaş alan memurların maaşlarında da vergi kesintisi yapılacak.

Süleymaniye başta olmak üzere Kürdistan Bölgesi kentlerinde olayların çıkmasına ve insanların hayatını kaybetmesine neden olan kargaşanın ardından gözlerin çevrildiği 2021 yılı bütçe görüşmelerinden Kürdistan Bölgesine ayrılan pay 12,67 olarak belirlendi.

Irak Bakanlar Kurulu'nda onaylanan bütçenin, Irak Parlamentosu'nda önümüzdeki günlerde oylamaya sunulacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıDünya Müslüman Âlimler Birliği Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlalleri kınadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıAlmanya'da cesetlerin yakıldığı krematoryumlarda da yer kalmadıHollanda'da hükümet istifa ettiHollanda'da hükümet istifa ettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybettiKürdistan Bölgesi'nde Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 3 kişi hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER