HaberlerDünyaBAE Tel Aviv'de elçilik açıyor

BAE Tel Aviv'de elçilik açıyor

Geçtiğimiz yıl işgalci siyonist rejimiyle normalleşmeye giden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tel Aviv'de büyükelçilik kurulmasını onayladı.

BAE Tel Aviv'de elçilik açıyor

BAE hükümetinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Bakanlar Konseyi'nin Tel Aviv şehrinde BAE büyükelçiliğinin kurulmasını onayladığı kaydedildi.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos 2020'de siyonist işgal rejimi ile BAE'nin, "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

Varılan ihanet anlaşmasına İslam ülkelerinden tepki gelmişti. Sözde ilişkilerin normalleşme anlaşmasına tepki gösteren İslam ülkeleri, anlaşmayı işgal altındaki Filistin'e ve Filistin davasına ihanet olarak nitelendirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyorSuudi Arabistan'da Covid-19 vakalarında artış yaşanıyorMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümMeksika'da salgına bağlı bir günde bin 273 ölümABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduABD'de zihinsel engelli siyahi genci öldüren polisler suçsuz bulunduAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildiAlmanya ve Belçika'da 23 ton kokain ele geçirildi
SIRADAKİ HABER