HaberlerDünyaBAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

BAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzalandığını açıkladı. İmzalanan anlaşma, F-35 tipi savaş uçağı ve SİHA'ları kapsıyor.

BAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, anlaşma bedelinin 23 milyar dolar olduğu bilgisine yer verilerek, bu "savunma paketi"nin içinde 10,4 milyar dolarlık 50 adet F-35 tipi savaş uçağı, 2,97 milyar dolarlık 18 adet MQ-9B tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ve 10 milyar dolarlık farklı mühimmatın yer aldığı belirtildi. Açıklamada, teslimat için belirli bir tarih verilmedi.

Eski ABD Başkanı Trump'ın, 20 Ocak'taki görevinin son gönünde BAE'ye F-35 tipi savaş uçağı satışına onay veren bir anlaşma imzaladığı belirtilmişti.

BAE'nin bu talebi, siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini Kasım 2020'de bir anlaşma ile "normalleştirme"sinin ardından kabul edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER