HaberlerDünyaBAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

BAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

Birleşik Arap Emirlikleri, ABD ile 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzalandığını açıkladı. İmzalanan anlaşma, F-35 tipi savaş uçağı ve SİHA'ları kapsıyor.

BAE ABD'den 23 milyar dolar değerinde "savunma paketi" anlaşması imzaladı

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, anlaşma bedelinin 23 milyar dolar olduğu bilgisine yer verilerek, bu "savunma paketi"nin içinde 10,4 milyar dolarlık 50 adet F-35 tipi savaş uçağı, 2,97 milyar dolarlık 18 adet MQ-9B tipi Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ve 10 milyar dolarlık farklı mühimmatın yer aldığı belirtildi. Açıklamada, teslimat için belirli bir tarih verilmedi.

Eski ABD Başkanı Trump'ın, 20 Ocak'taki görevinin son gönünde BAE'ye F-35 tipi savaş uçağı satışına onay veren bir anlaşma imzaladığı belirtilmişti.

BAE'nin bu talebi, siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini Kasım 2020'de bir anlaşma ile "normalleştirme"sinin ardından kabul edilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Ekvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 98'e yaralı sayısı 615'e yükseldiEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 98'e yaralı sayısı 615'e yükseldiLatin Amerika ülkelerinde Coronavirus vaka sayıları artıyorLatin Amerika ülkelerinde Coronavirus vaka sayıları artıyorABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajıABD'den bir kez daha "geç kalmış" taziye mesajıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyor
SIRADAKİ HABER