HaberlerDünyaAzerbaycan ordusu savaştaki can kayıplarını güncelledi

Azerbaycan ordusu savaştaki can kayıplarını güncelledi

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ile aralarında çıkan savaş nedeniyle 2 bin 823 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Azerbaycan ordusu savaştaki can kayıplarını güncelledi

Önce 2 bin 783, daha sonra 2 bin 802 olarak açıklanan can kaybı sayısının, bazı cenazelerin bulunması ve kimliklerinin belirlenmesiyle güncellendiği belirtildi.

Açıklamada, askerlerden kimliği henüz belirlenmeyen 50'den fazlasının teşhisi için çalışmaların sürdüğü, kayıp olan 30'dan fazla askerin de bulunması için faaliyetlerin devam ettiği aktarıldı.

Ermenistan'ın 27 Eylül'de Azerbaycan'a saldırmasıyla başlayan çatışmalar 10 Kasım'da imzalanan antlaşma ile sona ermişti.

Azerbaycan ordusu, 5 kent merkezi, 4 kasaba ve 286 köyü Ermenistan'ın işgalinden kurtarmıştı.

Ermenistan ordusu 20 Kasım'da Ağdam'dan, 25 Kasım'da Kelbecer'den ve 1 Aralık'ta Laçın'dan çekilmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER