HaberlerDünyaAzerbaycan, Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlu'nun geri çağrıldığı iddialarını yalanladı

Azerbaycan, Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlu'nun geri çağrıldığı iddialarını yalanladı

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Polad Bülbüloğlu’nun geri çağrıldığına ilişkin basında yer alan iddiaları yalanladı.

Azerbaycan, Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlu'nun geri çağrıldığı iddialarını yalanladı

Açıklamada, Bülbüloğlu’nun geri çağrıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, herhangi bir ülkedeki diplomatik temsilcilerin atanma ve geri çağrılma yetkisinin devlet başkanının yetkisi dahilinde olduğu hatırlatıldı.

9 Kasım’da Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler, Ermenistan'ın Yeraş yerleşim birimi yakınlarında Rusya'ya ait bir Mi-24 helikopterini düşürmüş, olayda iki Rus pilot hayatını kaybetmişti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i arayarak sorumluların cezalandırılacağını belirtmişti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Bülbüloğlu'nun, Ermenistan-Azerbaycan sınırında düşürülen Rus Mi-24 savaş helikopteri hakkındaki "Savaş savaştır, her şey olabiliyor" ifadeleriyle ilgili açıklama yapmıştı.

Açıklamada, "Bu büyük bir hata. Eğer Rusya, ‘savaş savaştır’ ilkesini uygulasaydı yanıt yıkıcı olurdu. Moskova ise Bakü’nün özrünü kabul etti" denilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Elâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildiElâzığ'da yüz yüze eğitime bir gün ara verildiHindistan 10 bin Covid-19 vakası ve 137 ölüm bildirdiHindistan 10 bin Covid-19 vakası ve 137 ölüm bildirdiCovid-19 vaka sayısı 96 milyonu geçtiCovid-19 vaka sayısı 96 milyonu geçtiArjantin'de 6,4 büyüklüğünde depremArjantin'de 6,4 büyüklüğünde depremABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indiABD'nin Virginia eyaletinde silahlı gruplar sokaklara indi
SIRADAKİ HABER