HaberlerDünyaAzerbaycan Ermenistan tarafına 30 askerin cesedini teslim etti

Azerbaycan Ermenistan tarafına 30 askerin cesedini teslim etti

Azerbaycan, Karabağ'daki çatışmalarda öldürülen 30 askerin cesedini Ermenistan tarafına teslim etti

Azerbaycan Ermenistan tarafına 30 askerin cesedini teslim etti

Tanınmayan Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin Acil Durumlar Devlet Servisi yaptığı açıklamada, kurtarma ekiplerinin bugün Fuzuli, Laçin ve Sugovuşan bölgelerinde arama çalışması yaptığını belirtti.

Açıklamada, "Bu çalışmalar sonucunda Azerbaycan tarafı 30 Ermeni askerin cesedini keşif yerlerini belirtmeden teslim etti. Cesetler tanınmayacak bir durumda. Kimliklerini tespit etmek için cesetler adli tıpa gönderildi." denildi.

Ermenistan'ın saldırıları üzerine 27 Eylül 2020'de başlayan Dağlık Karabağ çatışmaları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın 9 Kasım 2020'de imzaladığı ortak bir bildiri ile son bulmuştu.

Bildiriye göre, Azerbaycan ve Ermenistan tarafları ilerledikleri mevzilerin ötesine geçemedi. Bazı bölgeler Bakü'nün kontrolüne girdi. Bölgede temas hattı ve Laçin koridoru boyunca Rus barış güçleri konuşlandırıldı. 

Rus barış güçleri ve Uluslararası Kızıl Haç Komitesi temsilcileri kayıp cesetlerin arama çalışmalarına katılıyor.

İLGİLİ HABERLER

ABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorABD'de Covid-19'a bağlı ölümler artıyorAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiAvusturya'da bir kişi AstraZeneca aşısından sonra hayatını kaybettiFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduFransa'da İkinci Dünya Savaşından kalma bomba bulunduİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 10 yeni Covid-19 vakası tespit edildiFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacakFilistin eski başbakanlarından Feyyad bağımsız aday olarak seçime katılacak
SIRADAKİ HABER