HaberlerDünyaAyn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Ayn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Suriye'nin Ayn İsa bölgesinde dün gece saatlerinde PKK ile Türkiye'nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu (SMO) arasında çıkan şiddetli çatışmalar gece boyunca sürdü.

Ayn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Ayn Îsa'ya bağlı Mişêrfe ve Cehbel köylerinde PKK ile SMO arasında gece saatlerinde başlayan çatışmalar Mişêrfe köyünde yoğunlaştı.

Çatışmaların, SMO'ya bağlı birliklerin Ayn Îsa'ya girmek istemeleri üzerine PKK tarafından açılan ateş sonucu başladığı kaydedildi.

Kobani ile Cizire arasında bulunan ve stratejik bir öneme sahip olan Ayn İsa'da gece saatlerinde başlayan çatışma gece boyunca şiddetlenerek sürdü. Çatışmalarda ölü veya yaralı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER