HaberlerDünyaAyn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Ayn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Suriye'nin Ayn İsa bölgesinde dün gece saatlerinde PKK ile Türkiye'nin destek verdiği Suriye Milli Ordusu (SMO) arasında çıkan şiddetli çatışmalar gece boyunca sürdü.

Ayn İsa bölgesinde PKK ile SMO arasında çatışma

Ayn Îsa'ya bağlı Mişêrfe ve Cehbel köylerinde PKK ile SMO arasında gece saatlerinde başlayan çatışmalar Mişêrfe köyünde yoğunlaştı.

Çatışmaların, SMO'ya bağlı birliklerin Ayn Îsa'ya girmek istemeleri üzerine PKK tarafından açılan ateş sonucu başladığı kaydedildi.

Kobani ile Cizire arasında bulunan ve stratejik bir öneme sahip olan Ayn İsa'da gece saatlerinde başlayan çatışma gece boyunca şiddetlenerek sürdü. Çatışmalarda ölü veya yaralı hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıFransa'da salgına bağlı son 24 saatte 449 can kaybıMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakMeksika 24 milyon doz Rus Sputnik V aşısı alacakBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısıBM'den virüsün mutasyona uğrayarak aşının işe yaramayabileceği uyarısıÇocuğun kanalizasyona attığı torpil kapakları havaya uçurduÇocuğun kanalizasyona attığı torpil kapakları havaya uçurduİran 16 milyon doz Coronavirus aşısı ithal edecekİran 16 milyon doz Coronavirus aşısı ithal edecek
SIRADAKİ HABER