HaberlerDünyaAvustralyalı casus ile 3 İranlı takas edildi

Avustralyalı casus ile 3 İranlı takas edildi

​Yurtdışında gözaltına alınan 3 İran vatandaşı, siyonist işgal rejimi için çalıştığı belirtilen Avustralya-İngiliz çifte vatandaşlığı bulunan bir casus ile takas edilerek serbest bırakıldı.

Avustralyalı casus ile 3 İranlı takas edildi

Kylie Moore-Gilbert isimli Avustralya-İngiliz çifte vatandaşı 2018 yılında İran'da "işgalci siyonist rejim adına casusluk yapmaktan" tutuklandı.

Gilbert, aralarında bir iş adamının da bulunduğu yurt dışında tutuklu bulunan 3 İranlı ile takas edildi.

Avustralya Dışişleri Bakanı Marise Payne, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gilbert’ın serbest kalmasının, İran Hükümeti ile yapılan diplomatik görüşmeler sonucu sağlandığını kaydetti.

İran medyasından yer alan haberlere göre Gilbert, yabancı medya kuruluşları tarafından bir akademisyen, araştırmacı, İslamolog ve üniversite profesörü olarak tanıtıldı. Gilbert'ın ayrıca Batı Asya’daki İran, Mısır, Suriye, Irak, Bahreyn, Kuveyt vb. gibi önemli ülkelerini seyahat ederek, katıldığı dini ve bilimsel forumlarda birçok kişiyle görüştüğü aktarıldı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER