HaberlerDünya​Avrupa Yetim Eli Uganda'da sıcak yemek dağıtımı ve kurban kesimi gerçekleştirdi

​Avrupa Yetim Eli Uganda'da sıcak yemek dağıtımı ve kurban kesimi gerçekleştirdi

Uganda'da çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli Derneği yetkilileri, Başkent Kampala'da bir okulda eğitim gören yoksul öğrencilere sıcak yemek ikramında bulundu ve kurban kesimi gerçekleştirdi.

​Avrupa Yetim Eli Uganda'da sıcak yemek dağıtımı ve kurban kesimi gerçekleştirdi

Uganda'nın Başkenti Kampala'da 800 yetim ve yoksul öğrencinin eğitim gördüğü okulun bahçesinde hayırseverlerin bağışladığı içlerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yer aldığı kurban kesim işlemini gerçekleştiren Avrupa Yetim Eli Derneği yetkilileri, kurban kesiminin ardından buradaki öğrenciler sıcak yemek ikramında bulundular.

Genel merkezi Almanya'da bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Altun, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Altun, "Avrupa Yetim Eli olarak Afrika Kıtası ülkesi olan Uganda'da bir İslami okuldayız. Okulun öğrenci kapasitesi 800 kişiliktir, burada eğitim gören öğrencilere sıcak yemek hazırladık, hayırseverlerimizin bağışladığı yemekleri inşallah burada vereceğiz. Bu okul büyük bir okul kompleks şeklinde. Okulun yetimhanesi, okul binaları ve hatta kulübeler şeklinde evler var, yetim aileler orada kalıyor. Mescidi var, banyosu var, burasıda aş evidir. Böyle güzel bir mekân, büyük bir yer. Çok amaçlı kullanılıyor. Burada öğrenciler yabancı dil eğitimi olarak hem İngilizce hem de İslami ilimler öğreniyorlar. Haliyle bu öğrenciler yetişiyor ve kendi toplumlarına hayırlı neferler oluyorlar. Bugün bağış yapılan kurbanları da burada kestik, şu an öğrenciler yemek için sıra beklemekteler. Yemek işlemi bittikten sonra öğrenciler yemeklerini alıp içeri geçecekler ve orada yemeklerini yiyecekler. Rabbim hayırseverlerin hayırlarını kabul etsin." ifadelerini kullandı.

Yemek ikramı sırasında Genel Başkan Altun ve Derneğin Türkiye Koordinatörü Nurullah Günyadın tercümanlar vasıtası ile öğrenciler ile sohbet edip, şakalaştılar.

Altun ve Günyadın yanlarında getirdikleri yiyecekleri öğrencilere ikram ettikten sonra okuldan ayrıldılar.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER