HaberlerDünyaAvrupa Yetim Eli Afrika'da ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et dağıtımı gerçekleştirdi

Avrupa Yetim Eli Afrika'da ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et dağıtımı gerçekleştirdi

Afrika Kıtası ülkelerinden olan Uganda'da hayırlı çalışmalar yürüten Avrupa Yetim Eli Derneği kestikleri onlarca küçükbaş hayvanın etini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttılar.

Avrupa Yetim Eli Afrika'da ihtiyaç sahibi ailelere kırmızı et dağıtımı gerçekleştirdi

Uganda'da 800 öğrencinin hem fenni ve hem de İslami eğitim gördüğü bir okulu ziyaret eden Avrupa Yetim Eli Derneği yönetimi öğrenciler ve okul yönetimi ile bir araya geldi.

Yaptıkları ziyarette okul müdürü ile bir süre konuştuktan sonra öğrencilere yanlarında getirdikleri yiyecekleri ikram ettiler.

Yapılan ikramdan sonra akika, sadaka, adak kurbanı kesimlerini gerçekleştirdiler. Kesimi yapılan hayvanların etlerini dernek yönetimi, yetimhanede kalan öğrencilere ve ihtiyaç sahibi ailelere dağıttılar.

Afrika'da yapacakları faaliyetleri sürdüreceklerini belirten Avrupa Yetim Eli Genel Başkanı Abdurrahman Altun, "Bugün itibari ile Afrika kıtasında mübarek üç aylar münasebetiyle faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hayırseverlerimizin verdiği sadaka, akika, adak kurbanlarını kestik. 800 kişilik kapasitesi olan bir yetimhane ve okuldayız. Okul hem İslami ve hem de fenni ilimlerde eğitim veriyor. Hayvanlarımızı kestik ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik. Burada sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz devam edecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER