HaberlerDünyaAvrupa Hava Güvenliği Kurumu, Tel Aviv uyarısını kaldıracak

Avrupa Hava Güvenliği Kurumu, Tel Aviv uyarısını kaldıracak

ABD'nin ardından Avrupa Hava Güvenliği Kurumu (EASA) da İsrail'e uçulmamasına yönelik tavsiyeyi kaldıracağını açıkladı.

Avrupa Hava Güvenliği Kurumu, Tel Aviv uyarısını kaldıracak
ABD'nin ardından Avrupa Hava Güvenliği Kurumu (EASA) da İsrail'e uçulmamasına yönelik tavsiyeyi kaldıracağını açıkladı.

EASA'dan yapılan açıklamada, İsrailli yetkililerle temas kurulduktan sonra Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı'na yönelik uyarının kaldırılacağı kaydedildi.

Hamas'ın elinde havaalanına ulaşabilecek menzilde roketlerin bulunması sebebiyle Avrupa ve Amerika'dan birçok havayolu şirketi, İsrail'e uçuşları durdurmuştu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı da İsrail'e yapılacak uçuşlara getirilen yasağın bugün 24 saat daha uzatıldığını bildirmişti.

Bu arada Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, Uluslararası Ben Gurion Havaalanı'na bu sabah iki adet M75 tipi füze attığını açıkladı. İsrail basını ise Tel Aviv üzerinde iki roketin havada vurulduğunu aktardı.

İLGİLİ HABERLER

Çocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıÇocuk işçiliği son 10 yılda yüzde 38 azaldıFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiFilistin'de Ramallah yönetimi seçimlere ilişkin kararnameyi kabul ettiOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldüOHAL uygulaması uzatılan İtalya'da Covid-19 kaynaklı 477 kişi daha öldüAvrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölümAvrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölümABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldüABD'de bir günde Covid-19 nedeniyle 4 binden fazla kişi öldü
SIRADAKİ HABER