HaberlerDünyaAvrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölüm

Avrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölüm

​Coronavirus'ün mutasyona uğramış yeni türünün ortaya çıktığı İngiltere'de virüs kaynaklı ölü sayısı son 24 saatte bin 280 artarak toplam 87 bin 295'e çıktı. Ülkede 55 bin yeni vaka tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 3 milyon 300 bini aştı.

Avrupa'da 3 milyon vakayı geçen ilk ülke İngiltere'de son 24 saatte virüsten bin 280 ölüm

İngiltere'de Covid-19 salgınında vaka ve can kaybı sayıları artmaya devam ediyor.

Ülkede son 24 saatte 55 bin 761 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 3 milyon 316 bin 19'a ulaştığı aktarıldı.

Bakanlığın paylaştığı verilere göre, ülkede Covid-19 nedeniyle ölü sayısı son 24 saatte 1280 artarak toplam 87 bin 295'e çıktı.

Ülkede alarm seviyesinin en üst seviye olan 5'inci seviyeye yükseltildiği bildirildi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgını nedeniyle hastanelerin her zamankinden daha fazla baskı altında olduğunu söyleyerek virüsün yayılışını durdurmak için "evden çıkılmaması" uyarısında bulunmuştu.

İngiltere Sağlık Bakanlığı; Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşı ile ardından Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca'nın ürettiği aşının kullanımını onaylamıştı. Bakanlık; virüs ile mücadele kapsamında Moderna'nın geliştirdiği Covid-19 aşısına da onay verildiğini duyurdu. Moderna'nın geliştirdiği aşıdan toplam 17 milyon doz sipariş edildiği ve Moderna aşısının ilkbaharda uygulanmaya başlanacağı belirtiliyor.

İLGİLİ HABERLER

İngiltere'de bomba paniği: Yüzlerce kişi tahliye edildiİngiltere'de bomba paniği: Yüzlerce kişi tahliye edildiSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısı
SIRADAKİ HABER