HaberlerDünyaAVRASYA FEED - Putin ve Medvedev Rusya Müslümanları'nın bayramını kutladı

AVRASYA FEED - Putin ve Medvedev Rusya Müslümanları'nın bayramını kutladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitri Medvedev, Rusya Müslümanları’nın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

AVRASYA FEED - Putin ve Medvedev Rusya Müslümanları'nın bayramını kutladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Başbakan Dmitri Medvedev, Rusya Müslümanları’nın Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kremlin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Putin Rusya Müslümanları’nın dinler arası diyaloğun artmasına katkı sağladığını ifade etti. Putin, “Rusya Müslüman toplumu, ülke hayatına faal olarak iştirak ediyor; devlet ve sivil toplum örgütleriyle karşılıklı işbirliği yapıyor, büyüyen neslin terbiyesinde rol oynuyor. Zengin kültürel ve manevi mirasın korunmasına katkı sağlıyor.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı, mübarek Ramazan ayının sona ermesiyle başlayan Ramazan Bayramı’nın önemli Müslüman bayramlarından biri olduğunu vurguladı.

Başbakan Medvedev de Rusya Müslümanları’nın bayramını kutlayarak, Ramazan ayının çok asırlı İslam geleneklerinden biri olduğunu, manevi temizlik, hayırseverlik ve iyi işler yapılması anlamına geldiğine işaret etti. Rusya Müftüler Konseyi Başkan Ravil Gaynutdin’e kutlama mesajı gönderen Medvedev, “Sayın Müftü, eminim ki siz gelecekte de Rus toplumunun manevi, ahlaki temellerinin güçlenmesinde, çok dinli ülkemizde sivil huzur ve barışın korunmasına çabalar sarf etmeye devam edeceksiniz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Zaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızZaharova: ABD ile START-3 görüşmelerine başlamaya hazırızBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıBelçika’da Covid-19 ile mücadele kapsamında seyahat kısıtlaması kararı alındıİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorİspanya’da Covid-19 vaka ve can kayıplarındaki artış devam ediyorFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümFransa'da Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 649 ölümJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söylediJohnson ülkesinde görülen virüs mutasyonunun daha ölümcül olabileceğini söyledi
SIRADAKİ HABER