HaberlerDünyaAtina'da bayram buruk başladı

Atina'da bayram buruk başladı

Yunanistan'ın başkenti Atina’da yaşayan on binlerce Müslüman, Gazze’de yaşanan trajedi sebebiyle Ramazan Bayramı'na buruk başladı.

Atina'da bayram buruk başladı
Yunanistan'ın başkenti Atina’da yaşayan on binlerce Müslüman, Gazze’de yaşanan trajedi sebebiyle Ramazan Bayramı'na buruk başladı.

Başkent Atina’da ikamet eden farklı ülkelerden binlerce Müslüman, bayram namazını şehir genelinde açtıkları 120 civarındaki mescit ile Pire’deki spor salonunda eda etti. Atina’da cami olmaması sebebiyle hükümetin tahsis ettiği Pire’deki kapalı spor salonuna eski yıllara göre rağbetin az olması dikkat çekti. Atina’daki Müslümanlar, Gazze’deki savaş sebebiyle spor salonu yerine, kendi açtıkları mescitlerde bayram namazı kılmayı tercih etti.

Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Faslı Muhammed, "Bazı arkadaşlarımı bir seneden beri görmemiştim. Uzak mesafelerde kalıyoruz. Bayram vesilesi ile bir araya geldik. Hem namazımızı kıldık hem de dertleştik." şeklinde konuştu.

Atina’da bin 800 metrekarelik kapalı alanı ile en büyük mescit olma özelliğini taşıyan Yunan-Arap Kültür ve Eğitim Merkezi’ne sabahın erken saatlerinde akın eden yüzlerce Müslüman, tekbir okudu, namaz kıldı ve hutbeyi dinledi. Namazın ardından Müslümanlar, Gazze’deki kardeşleri için dua etti. Kadın ve çocukların da eşlik ettiği namazın ardından Atina'da yaşayan göçmen Müslümanlar, hep birlikte bayramlaştı.

İLGİLİ HABERLER

Mescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkeDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiDSÖ ekibinin Vuhan'daki karantina süreci sona erdiRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vakaRusya'da salgına bağlı 575 ölüm 19 bin yeni vaka
SIRADAKİ HABER