HaberlerDünyaArnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Arnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Başkent Tiran’da bir gencin polisin dur ihtarına uymadığı için vurularak öldürülmesinin ardından yapılan protesto gösterileri, İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj’ın istifasına neden oldu.

Arnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Protestoların devam ettiği Arnavutluk'ta Başbakanı Edi Rama yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasını sunduğunu açıkladı.

Arnavutluk'ta, polis tarafından vurulup yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden genç için düzenlenen protestolar bugün de devam etti.

Başkent Tiran'da 8 Aralık günü sokağa çıkma yasağının bulunduğu saate denk gelen 01.45'te 25 yaşındaki bir genç, polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlamış, kovalamaca sırasında açılan ateş sonucu yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER