HaberlerDünyaArnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Arnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Başkent Tiran’da bir gencin polisin dur ihtarına uymadığı için vurularak öldürülmesinin ardından yapılan protesto gösterileri, İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj’ın istifasına neden oldu.

Arnavutluk'ta protestolar İçişleri Bakanı Lleshaj’ın istifasını beraberinde getirdi

Protestoların devam ettiği Arnavutluk'ta Başbakanı Edi Rama yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasını sunduğunu açıkladı.

Arnavutluk'ta, polis tarafından vurulup yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden genç için düzenlenen protestolar bugün de devam etti.

Başkent Tiran'da 8 Aralık günü sokağa çıkma yasağının bulunduğu saate denk gelen 01.45'te 25 yaşındaki bir genç, polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlamış, kovalamaca sırasında açılan ateş sonucu yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Mısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıMısır ile Katar arasında uçuşlar yeniden başladıSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiSudan'da "siyonist işgal rejimiyle normalleşme anlaşması" protesto edildiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri hayatını kaybettiSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıSamsung'un varisine ,5 yıl hapis cezasıİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdiİran 5 bin Covid-19 vakası ve 83 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER