HaberlerDünyaAlmanya'nın ilk Türk bakanı siyasete vedat etti

Almanya'nın ilk Türk bakanı siyasete vedat etti

Almanya’nın ilk Türk kökenli bakanı olarak tarihe geçen Aşağı Saksonya eski Sosyal İşler, Aile, Uyum ve İmar Bakanı Aygül Özkan siyasete veda etti.

Almanya'nın ilk Türk bakanı siyasete vedat etti
Almanya’nın ilk Türk kökenli bakanı olarak tarihe geçen Aşağı Saksonya eski Sosyal İşler, Aile, Uyum ve İmar Bakanı Aygül Özkan siyasete veda etti.

Ağustos ayından itibaren DB Kredit Bank’ın Berlin’de bulunan şubesine genel müdür olarak getirileceği bildirilen Özkan Aşağı Saksonya Meclisi’nden çiçeklerle uğurlandı. Özkan’ın yerine ise yedek listede bulunan Heidemarie Mundlos getirildi.

Bu arada cami kontrolleri ile sık sık gündeme gelen Aşağı Saksonya eski İçişleri Bakanı CDU’lu Uwe Schünemann yeniden siyasete döndü.

Schünemann, ani vefat eden Norbert Böhlke’nin yerine yedek kadrosundan eyalet milletvekili oldu. Aşağı Saksonya 2012 yılında yapılan eyalet parlamento seçimlerinde meclis dışında kalan Schünemann sonrasıyla aynı eyaletin Hameln kentinde kaymakamlık ve Kuzey Ren Vestfalye’nin Höxter kentinde katıldığı belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmişti.

Schünemann’ı ‘hoş geldin’ diyerek karşılayan meclis başkanı Bernd Busemann, “20 yıllık meclis tecrübesi olan bir kişi, aramızda olmanın ne kadar güzel olduğunu bilir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Biden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıBiden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER