HaberlerDünyaAlmanya mutasyona uğramış Coronavirus nedeni ile 5 ülkeye sınırlarını kapadı

Almanya mutasyona uğramış Coronavirus nedeni ile 5 ülkeye sınırlarını kapadı

Almanya, mutasyona uğrayarak daha hızlı yayılan Coronavirus tiplerinin yoğun olarak görüldüğü ülkelerden gelen yolcuların ülkeye girişini yasaklama kararı aldı.

Almanya mutasyona uğramış Coronavirus nedeni ile 5 ülkeye sınırlarını kapadı

Alman İçişleri Bakanlığı, mutasyona uğramış Coronavirus'un yoğun olarak görüldüğü ülkelerden gelen uçak, tren, otobüs ve gemi şirketlerine 17 Şubat’a kadar yolcu taşıma yasağı getirdi.

Yarından itibaren geçerli olacak yasak İngiltere, İrlanda, Portekiz, Güney Afrika ve Brezilya, 31 Ocak'tan sonra da Afrika kıtasında yer alan Esvatini ve Lesotho’dan gelenler için geçerli olacak.

Almanya vatandaşları, Almanya’da ikamet eden yabancılar, transit yolcular, sağlık çalışanları ile malların taşınması bu yasaktan muaf tutulacak.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldık
SIRADAKİ HABER