HaberlerDünyaAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında, toplu taşıma araçları ve dükkanlarda FFP2 veya tıbbi (cerrahi) maskeler zorunlu hale geliyor.

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da salgın ile mücadele kapsamında 31 Ocak'a kadar uygulanması öngörülen kısıtlamaların süresi iki hafta daha uzatıldı.

Alınan tedbirlerin kapsamı da genişletilerek, maske kullanımı ile ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Toplu taşıma araçları ile dükkan ve mağazalarda koruyucu özelliği daha güçlü KN95/N95, FFP2 veya tıbbi (cerrahi) maskelerin kullanılmasına karar verildi.

Almanya'da risk grubunda yer alan yaklaşık 34 milyon 100 bin kişiye ise FFP2 maskesi ücretsiz olarak dağıtılacak.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER