HaberlerDünyaAlmanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında, toplu taşıma araçları ve dükkanlarda FFP2 veya tıbbi (cerrahi) maskeler zorunlu hale geliyor.

Almanya'da pandemiyle mücadele kapsamında maske kullanımında yeni düzenlemeye gidiliyor

Almanya'da salgın ile mücadele kapsamında 31 Ocak'a kadar uygulanması öngörülen kısıtlamaların süresi iki hafta daha uzatıldı.

Alınan tedbirlerin kapsamı da genişletilerek, maske kullanımı ile ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Toplu taşıma araçları ile dükkan ve mağazalarda koruyucu özelliği daha güçlü KN95/N95, FFP2 veya tıbbi (cerrahi) maskelerin kullanılmasına karar verildi.

Almanya'da risk grubunda yer alan yaklaşık 34 milyon 100 bin kişiye ise FFP2 maskesi ücretsiz olarak dağıtılacak.

İLGİLİ HABERLER

Fırat Kalkanı bölgesinde 5 PKK mensubu öldürüldüFırat Kalkanı bölgesinde 5 PKK mensubu öldürüldüUluslararası Atom Enerjisi Ajansı İran karşıtı tasarıyı gündeminden çıkardıUluslararası Atom Enerjisi Ajansı İran karşıtı tasarıyı gündeminden çıkardıBrezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 261 bini geçtiBrezilya'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 261 bini geçtiKatolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyorKatolik Hristiyanların lideri Papa bugün Irak'a gidiyorLübnan'da ekonomik kriz protestoları devam ediyorLübnan'da ekonomik kriz protestoları devam ediyor
SIRADAKİ HABER