HaberlerDünyaAlmanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Almanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Almanya'da 10 Ocak'a kadar geçerli olan salgın önlemlerinin 31 Ocak'a kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Almanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Önlemlerin uzatılması ile hastaneler üzerindeki yükün hafifletilmesi ve yüksek enfeksiyon sayılarının düşürülmesi amaçlanıyor.

Ülkede, Coronavirus vakalarının yüksek seyretmesi ve ölü sayısının artması nedeniyle 16 Aralık'ta tam kapanma kararı alınmıştı.

Buna göre temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan marketler, eczaneler, bankalar, akaryakıt istasyonları gibi işletmeler dışındaki tüm iş yerlerinin kapatılması kararlaştırılmıştı.

Alınan karar doğrultusunda okullar kapatılmış, çalışanların evden çalışması tavsiye edilmiş ve sosyal temas da dışarıda en fazla beş kişi ile sınırlandırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER