HaberlerDünyaAlmanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Almanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Almanya'da 10 Ocak'a kadar geçerli olan salgın önlemlerinin 31 Ocak'a kadar uzatılması kararlaştırıldı.

Almanya'da Coronavirus kısıtlamaları 31 Ocak'a kadar uzatıldı

Önlemlerin uzatılması ile hastaneler üzerindeki yükün hafifletilmesi ve yüksek enfeksiyon sayılarının düşürülmesi amaçlanıyor.

Ülkede, Coronavirus vakalarının yüksek seyretmesi ve ölü sayısının artması nedeniyle 16 Aralık'ta tam kapanma kararı alınmıştı.

Buna göre temel ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan marketler, eczaneler, bankalar, akaryakıt istasyonları gibi işletmeler dışındaki tüm iş yerlerinin kapatılması kararlaştırılmıştı.

Alınan karar doğrultusunda okullar kapatılmış, çalışanların evden çalışması tavsiye edilmiş ve sosyal temas da dışarıda en fazla beş kişi ile sınırlandırılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Japonya'da 5,4 büyüklüğünde depremJaponya'da 5,4 büyüklüğünde depremKabil'deki patlamada 2 Afgan polisi öldüKabil'deki patlamada 2 Afgan polisi öldüHollanda'da Covid-19 kısıtlamaları karşıtı protestolarında "iç savaş" korkusuHollanda'da Covid-19 kısıtlamaları karşıtı protestolarında "iç savaş" korkusuİngiltere'de Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçtiİngiltere'de Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 100 bini geçtiHindistan salgında 12 bin yeni vakası ve 137 ölüm bildirdiHindistan salgında 12 bin yeni vakası ve 137 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER