HaberlerDünyaAlmanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile video konferans yöntemiyle görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz'deki gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Almanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Federal Hükümet Basın ve Enformasyon Bürosu'ndan (BPA) görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, "Başbakan Angela Merkel, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans düzenledi. Federal Şansölye ve Başkan, korona salgınının zorlukları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca bir dizi ikili ve uluslararası meseleyi tartıştılar. Şansölye, Doğu Akdeniz'deki son olumlu sinyalleri ve gelişmeleri memnuniyetle karşıladı. Tartışmalı konularda diyalogda ilerleme kaydetmenin artık önemli olduğunu vurguladı. Şansölye, AB ile Türkiye arasında istikrarlı ve yapıcı ilişkilerin önemini yineledi" ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Irak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıIrak'ın başkenti Bağdat’ta bombalı saldırıİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorİngiltere'de günlük Covid-19 vaka sayısı azalıyorSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenlediSiyonistler Mescid-i Aksa’ya yine baskın düzenledi“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli oldu“Irkçı” hakem Sebastian Coltescu'a verilen ceza belli olduABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktıABD'de kimyasal madde taşıyan tren raydan çıktı
SIRADAKİ HABER