HaberlerDünyaAlmanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Başbakanı Merkel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile video konferans yöntemiyle görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz'deki gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Almanya Başbakanı Merkel: “Doğu Akdeniz'deki gelişmeler memnuniyet verici”

Almanya Federal Hükümet Basın ve Enformasyon Bürosu'ndan (BPA) görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, "Başbakan Angela Merkel, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans düzenledi. Federal Şansölye ve Başkan, korona salgınının zorlukları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca bir dizi ikili ve uluslararası meseleyi tartıştılar. Şansölye, Doğu Akdeniz'deki son olumlu sinyalleri ve gelişmeleri memnuniyetle karşıladı. Tartışmalı konularda diyalogda ilerleme kaydetmenin artık önemli olduğunu vurguladı. Şansölye, AB ile Türkiye arasında istikrarlı ve yapıcı ilişkilerin önemini yineledi" ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER