HaberlerDünyaAlmanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Almanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Almanya, mutasyona uğramış Coronavirus varyantlarının yayılmasının önlenmesi amacıyla Çek Cumhuriyeti ile Avusturya sınırlarını kapattı.

Almanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Karar gereği sınırlardan sadece PCR testi yapan ve testleri negatif çıkan kamyon şoförleri ile ulaşım ve sağlık alanında çalışan kişiler giriş yapabiliyor.

Almanya'nın sınır kapatma kararına tepki gösteren Avusturya, Almanya'nın seyahat yasağının "kesinlikle kabul edilemez" olduğunu duyurdu.

Almanya İçişleri Bakanlığı, Covid-19'un mutasyona uğrayan türlerinin yoğun olarak görüldüğü Çekya ve Avusturya'nın Tirol bölgesinden gelenlere 14 Şubat'tan itibaren sınırları kapatacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorHAMAS: Batı Şeria’da seçimlere katılmamız engellenmeye çalışılıyorCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiCovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu geçtiYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldıkİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurduİran Coronavirus nedeniyle 31 ülkeyle olan uçak seferlerini durdurdu
SIRADAKİ HABER