HaberlerDünyaAlmanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Almanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Almanya, mutasyona uğramış Coronavirus varyantlarının yayılmasının önlenmesi amacıyla Çek Cumhuriyeti ile Avusturya sınırlarını kapattı.

Almanya, Avusturya ve Çekya sınırlarını kapattı

Karar gereği sınırlardan sadece PCR testi yapan ve testleri negatif çıkan kamyon şoförleri ile ulaşım ve sağlık alanında çalışan kişiler giriş yapabiliyor.

Almanya'nın sınır kapatma kararına tepki gösteren Avusturya, Almanya'nın seyahat yasağının "kesinlikle kabul edilemez" olduğunu duyurdu.

Almanya İçişleri Bakanlığı, Covid-19'un mutasyona uğrayan türlerinin yoğun olarak görüldüğü Çekya ve Avusturya'nın Tirol bölgesinden gelenlere 14 Şubat'tan itibaren sınırları kapatacağını duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER