HaberlerDünyaAlman istihbaratı Hakan Fidan"dan rahatsızmış

Alman istihbaratı Hakan Fidan"dan rahatsızmış

Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği iddialarından sonra bu kez de Alman istihbarat çevrelerinin MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan rahatsız oldukları ileri sürüldü.

Alman istihbaratı Hakan Fidan"dan rahatsızmış
Almanya’nın Türkiye’yi dinlediği iddialarından sonra bu kez de Alman istihbarat çevrelerinin MİT Müsteşarı Hakan Fidan’dan rahatsız oldukları ileri sürüldü.

Haftalık haber dergisi Focus, Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı kaynaklarının Hakan Fidan’ı 'kendini beğenmiş bir şahıs' olarak tanımladığını ve MİT ile eskisi kadar rahat çalışamadıklarını yazdı.

Aynı haberde Almanya’nın eski başbakanlarından Helmut Schmidt’in 1976 yılında Türkiye’nin dinlenmesi ve takibatların gerçekleştirilmesi için özel bir ekip kurdurduğu ve söz konusu ekibin o tarihten bu yana Türkiye’yi sürekli dinlediği belirtildi.

CEM ÖZDEMİR’E TUZAK MI KURULDU?

Focus dergisi ayrıca Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir’e 1997′de Ludwigsburg kentinde MİT tarafından bir 'kadın tuzağı' kurulduğu iddiasını gündeme taşıdı.

Buna göre Özdemir’e televizyon habercisi gibi yaklaşan bir kadının aslında ajan olduğu ve onu tuzağa düşürmeye çalıştığı iddia edildi.

ALMAN BAKAN RESMİ TEMASTA BULUNACAK MI?

Öte yandan Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın perşembe günü yapılacak devir teslim törenine katılmak üzere Türkiye’ye gidecek.

Ancak İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Maiziere’nin bu törene katılımı haricinde başka resmi bir görüşme gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğinin henüz belli olmadığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesi
SIRADAKİ HABER