HaberlerDünyaAlman Dışişleri Bakanı'ndan Ramazan Bayramı kutlaması

Alman Dışişleri Bakanı'ndan Ramazan Bayramı kutlaması

Almanya Dışileri Bakanı Frank-Walter Steinmeier Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı. Yazılı bir açıklama yapan Bakann Steinmeier, “Bu yılki ramazan ayının sonunda tüm Müslümanların Ramazan bayramını kutlamaktan büyük sevinç duyuyorum." dedi. Ramazan’ın iç muhasebe, diyalog ve insanlarla buluşma dönemi olduğunu da kaydeden Bakan Steinmeier, “Karşılıklı saygı ve hoşgörü bu aya damgasını vuruyor. Bunlar aynı zamanda bizim barış içinde bir arada yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz değerlerdir." dedi

Alman Dışişleri Bakanı'ndan Ramazan Bayramı kutlaması
Almanya Dışileri Bakanı Frank-Walter Steinmeier Müslümanların Ramazan Bayramını kutladı. Yazılı bir açıklama yapan Bakann Steinmeier, “Bu yılki ramazan ayının sonunda tüm Müslümanların Ramazan bayramını kutlamaktan büyük sevinç duyuyorum." dedi. Ramazan’ın iç muhasebe, diyalog ve insanlarla buluşma dönemi olduğunu da kaydeden Bakan Steinmeier, “Karşılıklı saygı ve hoşgörü bu aya damgasını vuruyor. Bunlar aynı zamanda bizim barış içinde bir arada yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz değerlerdir." dedi.

Bu yıl yine Ramazan Bayramı'nı kutlayamayan Müslümanların da olduğunu ve dünyanın birçok bölgesinde savaşların devam ettiğine de dikkat çeken Steinmeier, “Bu savaşlarda yakınlarını kaybedenler için de üzüntülerimi dile getirmek istiyorum." dedi. Steinmeier bazı dönemlerde birbirini anlamaya ve saygıya büyük ihtiyaç duyulduğunu da kaydetti ve “Geleceğin üstesinden sadece hep beraber ve köken, dil veya din farkına takılmadan hareket ederek gelebilir, barışı koruyabilir ve dünyamızı daha yaşanır kılabiliriz." dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı açıklamasını, “Tüm Müslümanlara tüm kalbimle iyi bir Ramazan Bayramı diliyorum." ifadesi ile bitirdi. Bakan Steinmeier birkaç gün önce de başkent Berlin’de Almanya’nın kabul ettiği Suriyeli bir mülteci ailenin evinde iftara katılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

İzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıİzlanda aşı pasaportu uygulamasını başlattıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıEndonezya'da Merapi Yanardağı'nda son 9 yılın en büyük patlamaları yaşandıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıMescid-i Aksa'da imar ve restorasyon çalışmaları yeniden başladıİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiİran 6 bin Covid-19 vakası ve 85 ölüm bildirdiPolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülkePolonya Avrupa'da kürtaj konusunda en sıkı düzenlemelerin olduğu ülke
SIRADAKİ HABER