HaberlerDünyaAfrika Hastalık Önleme Merkezi: Varlıklı ülkelerin aşı stoklaması ahlaki krize neden olur

Afrika Hastalık Önleme Merkezi: Varlıklı ülkelerin aşı stoklaması ahlaki krize neden olur

​Afrika Birliği Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi Direktörü Dr. John Nkengasong, nisan ayında kıtada aşılama programının uygulanacağını ancak varlıklı ülkelerin ihtiyaç fazlası aşı satın aldıklarını söyledi.

Afrika Hastalık Önleme Merkezi: Varlıklı ülkelerin aşı stoklaması ahlaki krize neden olur

Kıtanın Covid-19 aşısını satın almak için mali sıkıntısının bulunmadığını dile getiren Nkengasong, bazı Afrika ülkelerinin farklı aşıların klinik denemelerine başladığını ifade etti.

"Covid-19'un yeni bir varyantı Güney Afrika'da hızla yayılıyor" diyen Nkengasong, "Aşıları geciktiremeyiz, bu aşılara hemen ihtiyacımız var" dedi.

Gelişmiş ülkelerin aşıları stoklayarak bir ahlaki krize girilmemesi gerektiğini belirten Nkengasong, güvenli bir aşıya ulaşmak için çok sayıda şirketle iletişime geçildiğini sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıFransa'da salgın nedeniyle can kaybı 614 artarak 75 bine yaklaştıSiyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit etti Siyonist işgalciler bir Filistinli genci şehit ettiABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduABD'nin yeni Dışişleri Bakanı Antony Blinken olduİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİtalya'da salgın nedeniyle son 24 saatte 541 ölümİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçtiİngiltere'de salgın nedeniyle can kaybı 100 bini geçti
SIRADAKİ HABER