HaberlerDünyaAfrika'da Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 89 bini aştı

Afrika'da Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 89 bini aştı

Covid-19 verilerinin derlendiği Worldometer internet sitesine göre, kıta genelinde Covid-19 vakası sayısı 3 milyon 533 bin 630'a yükseldi.

Afrika'da Covid-19 nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 89 bini aştı

Afrika kıtasında Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 89 bini geçti. Kıtada en fazla vaka Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Tunus, Mısır ve Etiyopya'da tespit edildi. İyileşenlerin sayısı 3 milyon 3 bine ulaşırken, ölenlerin sayısı 89 bin 105 oldu.

Sahra Altı Afrika'da Seyşeller ve Morityus'ta toplu aşılamaya, Gine'de ise Sputnik V aşısının denemelerine başlandı. Güney Afrika, AstraZeneca aşılarının 1 Şubat'ta ülkede olacağını duyurdu.

Afrika Birliği (AfB), kıta ülkelerine dağıtılması için farklı aşı firmalarından 670 milyon doz aşı satın alırken, Covid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) girişimi kapsamında da kıtaya bu yıl 700 milyon aşı gelmesi planlanıyor.

Kıtadaki 1,3 milyar kişinin yüzde 60'ının aşılanması hedefleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldıTürkiye'nin Tahran Büyükelçisi İran Dışişleri Bakanlığına çağrıldıDünya geneli Covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu aştıDünya geneli Covid-19'dan iyileşenlerin sayısı 90 milyonu aştıFilistinliler en temel haklarından mahrum bırakılıyorFilistinliler en temel haklarından mahrum bırakılıyorİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bini geçtiİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bini geçtiSOHR: Haseke'nin kuzeyinde Rus helikopteri düştüSOHR: Haseke'nin kuzeyinde Rus helikopteri düştü
SIRADAKİ HABER