HaberlerDünyaAfganistan'daki voleybol maçında intihar saldırısı: 45 ölü, 60 yaralı

Afganistan'daki voleybol maçında intihar saldırısı: 45 ölü, 60 yaralı

Afganistan'da voleybol maçı sırasında yapılan intihar saldırısı sonucu, ilk belirlemelere göre 45 kişi hayatını kaybetti, en az 60 kişi ise yaralandı. Ülkenin güneydoğusunda bulunan Paktika vilayetinin Yahyakhil ilçesinde oynanan bir voleybol...

Afganistan'daki voleybol maçında intihar saldırısı: 45 ölü, 60 yaralı
Afganistan'da voleybol maçı sırasında yapılan intihar saldırısı sonucu, ilk belirlemelere göre 45 kişi hayatını kaybetti, en az 60 kişi ise yaralandı.

Ülkenin güneydoğusunda bulunan Paktika vilayetinin Yahyakhil ilçesinde oynanan bir voleybol maçı sırasında intihar saldırısı düzenlendi. Paktika valiliği sözcüsü Mukhlis Afgan Cihan Haber Ajansı'na verdiği bilgiye göre, Paktika'nın Yahyakhil, Yusufkhil ve Khairko ilçeleri arasında düzenlenen voleybol maçında bir saldırgan üzerinde taşıdığı bombayı, oyunu izlemek için gelen kalabalığın arasında patlattı. Afgan, patlamada 45 kişinin öldüğünü, en az 60 kişinin ise yaralandığını söyledi.

Öte yandan yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu belirten Afgan, merkez hastanesine kaldırılmaları için helikopter talebinde bulunduğunu aktardı.

Voleybol sahasındaki intihar saldırısında ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER