HaberlerDünyaAfganistan"da ilk iftar coşkusu

Afganistan"da ilk iftar coşkusu

Türkiye’den bir gün sonra Ramazan'a merhaba diyen Afgan halkı, dün akşam ilk iftar coşkusunu yaşadı.

Afganistan"da ilk iftar coşkusu
Türkiye’den bir gün sonra Ramazan'a merhaba diyen Afgan halkı, dün akşam ilk iftar coşkusunu yaşadı.

Sıcaklığın yaklaşık 45 derece sularında bulunduğu Afganistan’da halk ilk iftarını yaptı. İftar öncesi vatandaşlar alışverişi için pazara akın etti. Halk pazarındaki taze meyveler ve sebzeler halkın ilgi odağı oldu. Camii önlerinde tezgâh açan börekçilerinin börekleri dakikalar içinde tükendi.

Akşam ezaninin okunması ile beraber vatandaşların birçoğu camilerde ilk iftarlarını yaptı. Havaların sıcak olduğundan herkes ilk olarak suya koştu ve kana kana su içti.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduGazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyor Gazzeli çiftçiler buruk bir hasat dönemi geçiriyorTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıTigray bölgesinde açlık felaket boyutlara ulaştıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdıSiyonist işgal rejimi Batı Şeria'da Filistinlilere saldırdı
SIRADAKİ HABER