HaberlerDünyaAfganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Yerel yetkililer, pazar gecesi Zabul ve Uruzgan kentlerinde gerçekleştirilen saldırılarda 5 polisin öldürüldüğünü ve 3 polisin de yaralandığını aktardı.

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Zabul polis şefi Hikmet Kochi, pazar gecesi Zabul'daki karakollarına Taliban saldırısında 4 polisin öldüğünü ve 2 polisin yaralandığını söyledi.

Kochi, saldırının yerel saatle 21.00 sıralarında Kalat şehrini Sahr-i Safa ilçesine bağlayan karayolu üzerinde gerçekleştiğini belirterek "Saldırıda 2 Taliban da öldü, 3 kişi yaralandı" dedi.

Öte yandan il valisi medya ofisi, pazar akşamı Uruzgan'ın Tarinkot kentinde araçlarını hedef alan manyetik bir EYP patlamasında bir polisin öldüğünü bir polisin de yaralandığını belirtti.

Taliban dahil hiçbir grubun saldırıları henüz üstlenmediği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER