HaberlerDünyaAfganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Yerel yetkililer, pazar gecesi Zabul ve Uruzgan kentlerinde gerçekleştirilen saldırılarda 5 polisin öldürüldüğünü ve 3 polisin de yaralandığını aktardı.

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Zabul polis şefi Hikmet Kochi, pazar gecesi Zabul'daki karakollarına Taliban saldırısında 4 polisin öldüğünü ve 2 polisin yaralandığını söyledi.

Kochi, saldırının yerel saatle 21.00 sıralarında Kalat şehrini Sahr-i Safa ilçesine bağlayan karayolu üzerinde gerçekleştiğini belirterek "Saldırıda 2 Taliban da öldü, 3 kişi yaralandı" dedi.

Öte yandan il valisi medya ofisi, pazar akşamı Uruzgan'ın Tarinkot kentinde araçlarını hedef alan manyetik bir EYP patlamasında bir polisin öldüğünü bir polisin de yaralandığını belirtti.

Taliban dahil hiçbir grubun saldırıları henüz üstlenmediği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Yunanistan'da 4.8 büyüklüğünde depremYunanistan'da 4.8 büyüklüğünde depremİran'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 60 bini geçtiİran'da Covid-19 kaynaklı can kaybı 60 bini geçtiYunanistan'da 6,2 büyüklüğünde depremYunanistan'da 6,2 büyüklüğünde depremCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu ölü sayısı 2 milyon 560 bini geçtiCovid-19 vaka sayısı 115 milyonu ölü sayısı 2 milyon 560 bini geçtiRuhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"Ruhani: "Yeni ABD yönetimi yaptırımları kaldırmalıdır"
SIRADAKİ HABER