HaberlerDünyaAfganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Yerel yetkililer, pazar gecesi Zabul ve Uruzgan kentlerinde gerçekleştirilen saldırılarda 5 polisin öldürüldüğünü ve 3 polisin de yaralandığını aktardı.

Afganistan'ın Zabul ve Uruzgan kentlerindeki saldırılarda 5 polis öldü

Zabul polis şefi Hikmet Kochi, pazar gecesi Zabul'daki karakollarına Taliban saldırısında 4 polisin öldüğünü ve 2 polisin yaralandığını söyledi.

Kochi, saldırının yerel saatle 21.00 sıralarında Kalat şehrini Sahr-i Safa ilçesine bağlayan karayolu üzerinde gerçekleştiğini belirterek "Saldırıda 2 Taliban da öldü, 3 kişi yaralandı" dedi.

Öte yandan il valisi medya ofisi, pazar akşamı Uruzgan'ın Tarinkot kentinde araçlarını hedef alan manyetik bir EYP patlamasında bir polisin öldüğünü bir polisin de yaralandığını belirtti.

Taliban dahil hiçbir grubun saldırıları henüz üstlenmediği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER