HaberlerDünyaAfganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

Afganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

​Herat valisi, dün öğleden sonra çıkan yangını söndürmek için gerekli tesislere sahip olmadıklarını ve bu nedenle İran Hükümetinden yardım istediklerini bildirdi.

Afganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

Eyalet valisi Waheed Qatali, cumartesi öğleden sonra Herat eyaletindeki İslam Qala sınır kasabasındaki gümrük ofisinde büyük bir yangın çıktığını söyledi. Görgü tanıkları düzinelerce akaryakıt kamyonunun alev aldığını ve yayıldığını ifade etti.

Vali, yangını söndürmek için gerekli olanaklara sahip olmadıklarını ve bu nedenle İran Hükümeti'nden yardım istediklerini aktardı.

Yerel yetkililer, olayda meydana gelebilecek olası kayıplar hakkında yorum yapmazken yangının yatırımcılar için büyük mali kayıplara neden olduğunu söyledi.

Ülkenin elektrik dağıtımcısı Afganistan Breshna Sherkat, İran'dan ithal edilen enerjinin, yangının 132 kilovoltluk enerji nakil hattına zarar vermesinin ardından Herat'ta kesildiğini belirtti.

Yetkililer, yangının bir akaryakıt kamyonunun patlaması sonrasında çıktığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER