HaberlerDünyaAfganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

Afganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

​Herat valisi, dün öğleden sonra çıkan yangını söndürmek için gerekli tesislere sahip olmadıklarını ve bu nedenle İran Hükümetinden yardım istediklerini bildirdi.

Afganistan Herat Gümrük Müdürlüğünde büyük yangın

Eyalet valisi Waheed Qatali, cumartesi öğleden sonra Herat eyaletindeki İslam Qala sınır kasabasındaki gümrük ofisinde büyük bir yangın çıktığını söyledi. Görgü tanıkları düzinelerce akaryakıt kamyonunun alev aldığını ve yayıldığını ifade etti.

Vali, yangını söndürmek için gerekli olanaklara sahip olmadıklarını ve bu nedenle İran Hükümeti'nden yardım istediklerini aktardı.

Yerel yetkililer, olayda meydana gelebilecek olası kayıplar hakkında yorum yapmazken yangının yatırımcılar için büyük mali kayıplara neden olduğunu söyledi.

Ülkenin elektrik dağıtımcısı Afganistan Breshna Sherkat, İran'dan ithal edilen enerjinin, yangının 132 kilovoltluk enerji nakil hattına zarar vermesinin ardından Herat'ta kesildiğini belirtti.

Yetkililer, yangının bir akaryakıt kamyonunun patlaması sonrasında çıktığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Ermenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiErmenistan Ordusu tarafından istifası istenen Paşinyan askerlere seslendiHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorHAMAS: Filistinlilerin oy kullanma ve seçime katılma hakları engellenmek isteniyorBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırBM: Filistinlilere ait evlerin yıkılması derhal durdurulmalıdırİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıİran'da salgına bağlı vefat sayısı 60 bine yaklaştıErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istediErmenistan'da ordu Başbakan Paşinyan ve hükümetin istifasını istedi
SIRADAKİ HABER