HaberlerDünyaAfganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri öldürüldü

Afganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri öldürüldü

​Afgan yetkililer, saldırının Nimroz vilayetinin Haşrod ilçesinde bulunan bir karakola düzenlendiğini kaydetti.

Afganistan'da Taliban saldırısında 8 Afgan askeri öldürüldü

Afgan kaynaklar, perşembe akşamı Nimroz ve Bahlan vilayetlerinde Taliban saldırılarında en az 8 Afgan gücü mensubunun öldürüldüğünü, 3'ünün de yaralandığını açıkladı.

Eyalet polis şefi Albay Abdulvahhab Balakarzai, saldırının dün gece 10'larca Taliban savaşçısı tarafından Haşrod ilçesine bağlı Halili bölgesinde bir karakola gerçekleştirildiğini kaydetti.

Yerel yetkililer, Taliban saldırılarının geri püskürtüldüğünü ve saldırılarda militanların da zayiat verdiğini öne sürdü.

İLGİLİ HABERLER

Suudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıSuudi rejimi Aramco’ya saldırı yapıldığını doğruladıEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiEkvator Ginesi'ndeki patlamalarda ölü sayısı 20'ye yaralı sayısı 500'e yükseldiYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde depremYunanistan'da 3.8 büyüklüğünde depremSalgın nedeniyle Latin Amerika ülkelerinde ölü sayısı artıyorSalgın nedeniyle Latin Amerika ülkelerinde ölü sayısı artıyorPetrol fiyatları yükselmeye devam ediyorPetrol fiyatları yükselmeye devam ediyor
SIRADAKİ HABER