HaberlerDünyaAfganistan'da silahlı saldırıda 2 kadın asker öldü

Afganistan'da silahlı saldırıda 2 kadın asker öldü

​Afgan Ulusal Ordusu Kolordusu Sözcüsü Muhammed Hanif Rıza, Belh eyaletinin başkenti Mezar-ı Şerif kentinde kadın asker ve subay taşıyan bir ordu aracının hedef alındığını belirterek saldırıda 2 askerin öldüğünü söyledi.

Afganistan'da silahlı saldırıda 2 kadın asker öldü

Yerel yetkililer, bugün sabah vaktinde Belh eyaletinde bir askeri araca düzenlenen silahlı saldırıda en az 2 kadın Afgan Ulusal Ordusuna (ANA) mensup askerin öldüğünü ve 3'ünün de yaralandığını duyurdu.

Afgan Ulusal Ordusu Kolordusu sözcüsü Muhammed Hanif Rıza, "Saldırı, askerler ve subaylar askeri birliklerine giderken gerçekleşti. Silahlı kişiler araçlarına ateş açtı. 2 kadın asker öldürüldü. Şoförleri de dahil olmak üzere 3 kişi yaralandı" dedi.

Taliban dahil hiçbir grup saldırının sorumluluğunu hemen üstlenmedi.

İLGİLİ HABERLER

İtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıİtalya'da salgın nedeniyle can kaybı 521 artarak 85 bine dayandıMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölümMutasyonun ortaya çıktığı İngiltere'de Covid-19'a bağlı bin 290 ölümABD'de Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 415 bini geçtiABD'de Covid-19 salgınında ölenlerin sayısı 415 bini geçtiBağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 32'ye yükseldiBağdat'taki canlı bomba saldırılarında ölü sayısı 32'ye yükseldiZarif: “Netanyahu'nun hedefi bir ABD başkanını daha İran’a karşı tuzağa düşürmektir”Zarif: “Netanyahu'nun hedefi bir ABD başkanını daha İran’a karşı tuzağa düşürmektir”
SIRADAKİ HABER