HaberlerDünyaAfganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan Mülteciler ve Geri Gönderme Bakanlığına (MoRR) göre, son 18 yılda Afganistan'daki çatışmalar ve savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon kişi yerinden edilerek mülteci durumuna düştü.

Afganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan Mülteciler ve Geri Dönüş Bakanlığı (Ministry of Refugees and Repatriation) yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ülkede sadece son bir yılda 70 binden fazla ailenin yerlerinden edildiği açıklandı.

Mülteciler ve Geri Dönüş Bakanı Nur Rahman Ahlaqi, bir basın toplantısında yaptığı konuşmada, yerlerinden edilmiş ailelerin hükümet ve uluslararası kuruluşlardan yardım aldığını söyledi.

Mülteciler ve Geri Gönderme Bakanlığına göre, son 18 yılda Afganistan'daki çatışmalar ve savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon kişi yerinden edildi.

İLGİLİ HABERLER

Fırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıFırat Kalkanı bölgesinde balistik füze saldırısı: Bir ölü 18 yaralıABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiABD'de Coronavirus'ten ölenlerin sayısı 520 bini geçtiYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıYunanistan'da askerlik süresi 12 aya çıkarıldıHAMAS'tan "normalleşen" ülkelere çağrı "işgal yetkililerini başkentlerinizde ağırlamayın”HAMAS'tan "normalleşen" ülkelere çağrı "işgal yetkililerini başkentlerinizde ağırlamayın”Covid-19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarından 17 bin can kaybıCovid-19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarından 17 bin can kaybı
SIRADAKİ HABER