HaberlerDünyaAfganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan Mülteciler ve Geri Gönderme Bakanlığına (MoRR) göre, son 18 yılda Afganistan'daki çatışmalar ve savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon kişi yerinden edilerek mülteci durumuna düştü.

Afganistan'da savaş nedeniyle son 18 yılda 4 milyon mülteci

Afganistan Mülteciler ve Geri Dönüş Bakanlığı (Ministry of Refugees and Repatriation) yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre ülkede sadece son bir yılda 70 binden fazla ailenin yerlerinden edildiği açıklandı.

Mülteciler ve Geri Dönüş Bakanı Nur Rahman Ahlaqi, bir basın toplantısında yaptığı konuşmada, yerlerinden edilmiş ailelerin hükümet ve uluslararası kuruluşlardan yardım aldığını söyledi.

Mülteciler ve Geri Gönderme Bakanlığına göre, son 18 yılda Afganistan'daki çatışmalar ve savaş nedeniyle yaklaşık 4 milyon kişi yerinden edildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER