HaberlerDünyaAfganistan'da saldırılar: 17 asker öldürüldü

Afganistan'da saldırılar: 17 asker öldürüldü

​Afganistan'da düzenlenen ayrı saldırılarda en az 17 Afgan askeri öldürüldü, 11 kişi yaralandı.

Afganistan'da saldırılar: 17 asker öldürüldü

Yerel medyada yer alan haberlere göre, Helmand eyaletinde askeri noktaya düzenlenen saldırıda 11 asker hayatını kaybetti, 13 asker kaçırıldı.

Helmand'ın Nawa bölgesindeki bir güvenlik kontrol noktasına düzenlenen saldırıda ise 2 asker hayatını kaybetti, 8 asker yaralandı.

Bir diğer saldırı ise Herat ilinin Shindand bölgesinde meydana geldi. Buradaki saldırıda ise 4 asker hayatını kaybetti, 7 asker kaçırıldı.

Saldırıların Taliban tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Taliban sözcüsü yakaladıkları askerlerin görüntülerini paylaştı

Öte yandan Taliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "sivillere havan ve top atışında bulundukları" gerekçesiyle askerlere baskın düzenlediklerini doğruladı ve yakaladıkları askerlerin görüntülerini paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER