HaberlerDünyaAfganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldü

Afganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldü

Afganistan'ın Belh eyaletinde Taliban ile girilen çatışmada 8 polisin hayatını kaybettiği belirtildi.

Afganistan'da çıkan çatışmalarda 8 polis öldü

Yerel yetkililer yaptıkları açıklamada, Belh eyaletinin Nahri Shahi ilçesinin Shahrak-e-Türkmen mevkiindeki güvenlik kontrol noktasına Taliban tarafından saldırı düzenlendiğini belirtti.

Yetkililer saldırının ardından çıkan çatışmada 8 polis ile 5 Taliban mensubunun hayatını kaybettiğini ifade etti. Yetkililer ayrıca 6 polis ve 7 Taliban mensubunun da çatışmada yaralandığını kaydetti.

Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahid ise yaptığı açıklamada çatışmada 12 polisin öldürüldüğünü, kendileri tarafından herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti. Mücahid ayrıca, çatışmanın arından bir tank ile çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER