HaberlerDünyaAfganistan'da bombalı saldırı: 12 polis yaralı

Afganistan'da bombalı saldırı: 12 polis yaralı

Kandahar vilayetinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 12 polis yaralandı.

Afganistan'da bombalı saldırı: 12 polis yaralı

Patlamaya ilişkin açıklama yapan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Tarık Aryen, Argandab ilçesinin Kohak bölgesindeki polis merkezi yakınında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendiğini belirtti.

Paylamada 12 polisin yaralandığını ifade eden Aryen, saldırganın amacının tespit edilemediğini söyledi.

Kandahar Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Cemal Nasır Barikzey de saldırının bomba yüklü zırhlı araçla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Öte yandan paylamayla ilgili Taliban'da bir açıklama yaptı. Açıklamada, bu sabah yerel saatle 07.30 sularında Kohak bölgesinde bir polis merkezine yönelik zırhlı araçla bombalı saldırı düzenlendiğini saldırıda 48 kişinin öldürüldüğünü ileri sürdü.  

İLGİLİ HABERLER

Irak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıIrak Başbakanı Kazımi’den Erbil’e “ulusal diyalog” çağrısıUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirUluslararası Kudüs Müessesesi: Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmak şer’i bir görevdirİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiİran'da 8 bin 313 Covid-19 vakası tespit edildiSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduSiyonist işgalci rejim 18 Filistinliyi alıkoyduŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısıŞeyh İkrime Sabri'den "Aksa'yı ziyaret edin" çağrısı
SIRADAKİ HABER