HaberlerDünyaAfganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Kabil Üniversitesi yakınlarında 08.00 sıralarında bomba yüklü 2 aracın patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre aralarında bir parlamenterin de bulunduğu 8 kişinin öldüğü, 33 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Afganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afgan polisi, bugün sabah saatlerinde meydana gelen patlamada, aralarında parlamento üyesi Han Muhammed Wardak'ın da bulunduğu 8 kişi ölürken, ilk belirlemelere göre 33 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Başkent'te Kabil Üniversitesi yakınlarında meydana gelen 2 aracın patlatılması sonucu en az 8 kişinin öldüğü ve 33 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Polis yetkilisinin verdiği bilgilere göre ilk patlamanın yerel saate göre 08.00 civarında, ikinci patlamanın ise 15 dakika sonra gerçekleştiği öğrenildi.

Her 2 saldırının sorumluluğunu üstlenenin olmadığı belirtilirken, polis ekiplerinin olay yerinde çalışma başlattığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Dr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDr. Hüseyin Ruyveran: Papa'nın Irak ziyareti dini değil siyasi bir ziyarettirDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıDanimarka’da hindilerde ilk kez kuş gribine rastlandıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıBiden döneminde de Meksika sınırındaki mültecilere gözaltıHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorHAMAS: Filistinli gruplar arasındaki ittifak seçimlerin önemini gösteriyorDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladıDSÖ: Covid-19 salgınının bulaşma hızı yavaşladı
SIRADAKİ HABER