HaberlerDünyaAfganistan'da 8 Afgan polisi öldürüldü

Afganistan'da 8 Afgan polisi öldürüldü

Afgan yerel kaynaklar, Badghis ve Ghor vilayetlerinde Taliban militanlarıyla pazar gecesi çıkan 2 ayrı çatışmada en az 8 Afgan polisinin öldürüldüğünü, 6 polisin de yaralandığını bildirdi.

Afganistan'da 8 Afgan polisi öldürüldü

İl Konseyi üyesi Naser Nazari, Taliban militanlarının pazar gecesi eyaletin AbKamari ilçesindeki güvenlik karakollarına saldırdığını söyledi.

Nazari, çatışmaların gece yarısında başlayıp 4 saat sürdüğünü belirterek en az 6 polisin öldürüldüğünü ve 4'ünün de kayıp olduğunu aktardı.

2'inci çatışmanın, pazar gecesi Ghor eyaletinin Firuzkoh kentinde güvenlik güçleri ile Taliban arasında çatışma çıktığı kaydedildi.

Eyalet meclisi başkanı Fadlul Hak Ehsen, çatışmanın Firuzkoh'un batı kesimlerinde yer alan Bara Hana bölgesinde meydana geldiğini söyledi.

Ehsen, çatışmada en az 2 polisin öldüğünü, 2'sinin de yaralandığını sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER

İran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuİran'da 1 milyon 399 bin 934 Covid-19 hastası sağlığına kavuştuBM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"BM: Yemen'de çocuk olmak "özel bir cehennem"İran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirİran'dan Batı'ya uyarı: Durum karmaşık bir hale gelebilirErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıErmenistan'da göstericiler hükümet binasını bastıİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmediİran AB'nin nükleer anlaşmayla ilgili toplantı teklifini kabul etmedi
SIRADAKİ HABER