HaberlerDünyaAfgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Afgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir ulusal parlamento üyesinin aracını hedef alan bombalı saldırıda en az 2 kişinin öldüğü ve 2 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Afgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Olay, yerel saatle sabah 7: 50'de, başkentin kuzeyindeki Polis Bölgesi Hotel-e-Parwan mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Land Cruiser tipi bir araca yerleştirilen bir bomba, ulusal parlamento üyesinin aracının geçişi sırasında infilak ettirildi.

Kabil polis sözcüsü Ferdaws Faramarz, patlamada 2 kişinin öldüğünü, 2 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Bir güvenlik kaynağı, patlamanın ardından milletvekili Mohammad Tawfiq Wahdat'a ait aracın alev aldığını söyledi. Milletvekilinin saldırıdan etkilenip etkilenmediği hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Faramarz, saldırıda ölenlerin kimlikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Şu ana kadar hiçbir grup sorumluluğu üstlenmedi. 

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER