HaberlerDünyaAfgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Afgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bir ulusal parlamento üyesinin aracını hedef alan bombalı saldırıda en az 2 kişinin öldüğü ve 2 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Afgan milletvekilinin aracını hedef alan bombalı saldırıda 2 kişi öldü

Olay, yerel saatle sabah 7: 50'de, başkentin kuzeyindeki Polis Bölgesi Hotel-e-Parwan mevkiinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre, Land Cruiser tipi bir araca yerleştirilen bir bomba, ulusal parlamento üyesinin aracının geçişi sırasında infilak ettirildi.

Kabil polis sözcüsü Ferdaws Faramarz, patlamada 2 kişinin öldüğünü, 2 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Bir güvenlik kaynağı, patlamanın ardından milletvekili Mohammad Tawfiq Wahdat'a ait aracın alev aldığını söyledi. Milletvekilinin saldırıdan etkilenip etkilenmediği hakkında henüz açıklama yapılmadı.

Faramarz, saldırıda ölenlerin kimlikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Şu ana kadar hiçbir grup sorumluluğu üstlenmedi. 

İLGİLİ HABERLER

Endonezya'da meydana gelen depremde can kaybı 73'e yükseldiEndonezya'da meydana gelen depremde can kaybı 73'e yükseldiŞengal’de mayın taşıyan askeri araç patladı: 9ölüŞengal’de mayın taşıyan askeri araç patladı: 9ölüAzez'de bombalı saldırı: Bir ölü 6 yaralıAzez'de bombalı saldırı: Bir ölü 6 yaralıLibya'da "geçiş hükümeti" ile ilgili öneride anlaşma sağlandıLibya'da "geçiş hükümeti" ile ilgili öneride anlaşma sağlandıFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adımFilistin'de seçim kararı doğru yönde atılmış bir adım
SIRADAKİ HABER