HaberlerDünya“ABD’nin Rusya’yı izole girişimleri başarısız oldu”

“ABD’nin Rusya’yı izole girişimleri başarısız oldu”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın ve Enformasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Mariya Zaharova, ABD’nin Rusya’yı izolet etme girişimlerinin teoride kaldığını ve başarısız olduğunu söyledi.Kommersant FM’e değerlendirmede bulunan Zaharova,...

“ABD’nin Rusya’yı izole girişimleri başarısız oldu”
Rusya Dışişleri Bakanlığı Basın ve Enformasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Mariya Zaharova, ABD’nin Rusya’yı izolet etme girişimlerinin teoride kaldığını ve başarısız olduğunu söyledi.

Kommersant FM’e değerlendirmede bulunan Zaharova, “Rusya’yı izole etmek için girişimler var. Bunların başarısız olduğu ortada. Tüm ağır baskılara rağmen ABD ile işbirliği devam ediyor…” dedi.

ABD’nin Rusya’yı izole girişimlerinin teoride kaldığını ifade eden Zaharova, “İran nükleer programı ve Suriye’nin kimyasal silahlardan temizlenmesi gibi çok geniş bir alanda işbirliği sürüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ukrayna krizi nedeni ile Rusya ve Batılı ülkeler arasında ilişkiler kötüye gidiyor. Temmuz ayında ABD, Avrupa Birliği ve diğer müttefikleri Rusya’nın enerji, bankacılık sektörleri ve savunma sanayini hedef alan yaptırımları uygulamaya koydu. Rusya da buna karşılık Batılı ülkelerden gıda alımını durdurdu.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Ukrayna’nın doğu bölgesinde tansiyon düşmeden Rusya’ya yönelik yaptırımların kaldırılmayacağı uyarısında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER