HaberlerDünyaABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

ABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

​ABD Savunma Bakanlığı, Çin ile bağlantılı 9 kuruluşu yaptırım listesine aldı.

ABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

ABD Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren ve Washington'a göre Çin'in askeri sanayisi ile bağlantılı şirketlerinin listesini genişletti.

Reuters'un haberine göre, China Commercial Aviation Corporation (COMAC) ve Çin'in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi de dahil olmak üzere dokuz kuruluş yaptırım listesine eklendi.

Bu şirketler, ABD Başkanı Donald Trump tarafından daha önce imzalanan ve Çin Silahlı Kuvvetleri ile bağlantılı olan Çin şirketlerine Amerikan yatırımlarını yasaklayan kararnameye tabi olacak.

Buna göre, Amerikalı yatırımcıların bu yıl 11 Kasım'a kadar, yaptırım listesine alınan kuruluşların borsadaki işlemlerini bırakmaları gerekecek.

İLGİLİ HABERLER

Biden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıBiden'ın yemin töreninde görevli 12 muhafız görevden alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıTrump ve bazı üst düzey ABD yetkililer İran tarafından yaptırım listesine alındıFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdi
SIRADAKİ HABER