HaberlerDünyaABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

ABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

​ABD Savunma Bakanlığı, Çin ile bağlantılı 9 kuruluşu yaptırım listesine aldı.

ABD, Xiaomi dahil bazı Çinli şirketleri yaptırımı listesine aldı

ABD Savunma Bakanlığı, Amerika Birleşik Devletleri'nde faaliyet gösteren ve Washington'a göre Çin'in askeri sanayisi ile bağlantılı şirketlerinin listesini genişletti.

Reuters'un haberine göre, China Commercial Aviation Corporation (COMAC) ve Çin'in en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi de dahil olmak üzere dokuz kuruluş yaptırım listesine eklendi.

Bu şirketler, ABD Başkanı Donald Trump tarafından daha önce imzalanan ve Çin Silahlı Kuvvetleri ile bağlantılı olan Çin şirketlerine Amerikan yatırımlarını yasaklayan kararnameye tabi olacak.

Buna göre, Amerikalı yatırımcıların bu yıl 11 Kasım'a kadar, yaptırım listesine alınan kuruluşların borsadaki işlemlerini bırakmaları gerekecek.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER