HaberlerDünyaABD Temsilciler Meclisi Trump'ın görevden alınmasını oylayacak

ABD Temsilciler Meclisi Trump'ın görevden alınmasını oylayacak

ABD Kongresi'ne yönelik saldırının ardından Temsilciler Meclisi bugün Trump'ın görevden alınmasını, yarın da azledilmesini oylayacak.

ABD Temsilciler Meclisi Trump'ın görevden alınmasını oylayacak

Temsilciler Meclisi'nde çoğunlukta bulunan Demokratlar, Kongre'de yaşanan olayları kışkırtmakla suçladıkları Trump'ın görevden alınması için ABD Anayasası'nın 25'inci ek maddesinin işletilmesini istiyor.

ABD Anayasası'nın 25'inci ek maddesi görevini yapamayacak durumda olduğu hallerde başkan yardımcısının ve kabinenin başkanı görevden almasını öngörüyor.

Demokratlar, Donald Trump'ın 20 Ocak'ta görevi Joe Biden'a devredene kadar geçecek sürede ülke için tehlikeli kararlar almasından endişe ettiklerini dile getiriyor.

İLGİLİ HABERLER

Fransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiFransa'da son 24 saatte 23 bin 608 yeni vaka kaydedildi 373 kişi hayatını kaybettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiGina Haspel CIA Direktörlüğü görevinden istifa ettiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİtalya 10 bin Covid-19 vakası ve 603 ölüm bildirdiİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıİngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük ölüm vakasıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldıAlmanya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar uzatıldı
SIRADAKİ HABER