HaberlerDünyaABD Temsilciler Meclisi 1.9 trilyon dolarlık Coronavirus ekonomik destek paketini onayladı

ABD Temsilciler Meclisi 1.9 trilyon dolarlık Coronavirus ekonomik destek paketini onayladı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Coronavirus'e karşı talep ettiği 1.9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi, Temsilciler Meclisi tarafından kabul edildi.

ABD Temsilciler Meclisi 1.9 trilyon dolarlık Coronavirus ekonomik destek paketini onayladı

Temsilciler Meclisinde yapılan oylamada 219 vekil tasarıya "evet" oyu verirken 212 vekil ise "hayır" oyu verdi. Destek paketi Senatoya gönderilirken, kabul edilmesi halinde yasalaşması için Biden'a gelecek.

Senatodaki Cumhuriyetçilerin yanı sıra bazı Demokratlar da bu yönde bir adıma 'işsizliği artıracağı' gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Pakette kişi başına 1400 dolarlık nakit yardım çeklerinin yanı sıra asgari saatlik ücretin 15 dolara çıkarılmasını öngören madde de yer aldı.

İLGİLİ HABERLER

İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiİran Dışişleri Bakanı Zarif'ten işgal rejimine "nükleer tesis" tepkisiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiLübnan Hizbullah yetkilisinden "İran nükleer anlaşması" değerlendirmesiEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıEkvador'da cumhurbaşkanlığı seçimlerini merkez sağ aday kazandıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıHindistan'da Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 170 bini aştıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajıTürkiye'den Endonezya'daki deprem için taziye mesajı
SIRADAKİ HABER