HaberlerDünyaABD senatosunun Kudüs kararına HAMAS'tan tepki

ABD senatosunun Kudüs kararına HAMAS'tan tepki

HAMAS, ABD Senatosunun, Amerikan Büyükelçiliğinin Kudüs'te kalmasına yönelik kararına tepki gösterdi. Karar "Uluslararası hukukun ihlali" olarak değerlendirildi.

ABD senatosunun Kudüs kararına HAMAS'tan tepki

ABD senatosunda, Kudüs'ün siyonist işgal rejiminin sözde başkenti olarak tanınması ve ABD büyükelçiliğinin Kudüs'te kalmaya devam etmesi kararı alınmasının ardından HAMAS'tan açıklama yapıldı.

Kararın, Filistinlilerin eski şehir Kudüs'teki haklarına açık bir saldırı ve insani normların ihlali olduğu vurgulandı.

HAMAS sözcüsü Hazım Kasım "Bu karar, Filistin halkının Kudüs üzerinde hak sahibi olduğu gerçekliğini ve tarihini değiştiremez. Bu karar, işgal rejimini tüm Filistin topraklarından kovmak ve bağımsız Filistin devletini kurmak için halkımızın yürüttüğü mücadeleyi sekteye uğratmayacak" dedi.

ABD senatosu 5 Şubat'ta, Filistin karşıtı bir karara imza atarak ABD'nin işgal altındaki Kudüs’e taşınan büyükelçiliğinin bu kentte kalmasını onaylamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduSiyonist işgal devam ediyor: Ramallah'ta 193 dönüm araziye el konulduIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaIrak Kürdistan Bölgesi İçişleri Bakanlığından PKK'ye yalanlamaHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüHocalı Katliamı'nın 29'uncu yıl dönümüDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıDünya Sağlık Örgütünden "Uzayan Covid" uyarısıLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecekLibya Başbakanı Dibeybe: Deniz yetki alanları anlaşması sorunsuz sürecek
SIRADAKİ HABER